O nas

Żłobek Białystok

Będąc mamą, od wielu lat zafascynowaną pedagogiką Marii Montessori marzyłam o stworzeniu miejsca dla maluszków, które różni się od wielu znanych nam żłobków. Miejsca, które zapewnia nie tylko opiekę, ale również przestrzeń i zajęcia pozwalające wykorzystać indywidualny potencjał dziecka. Zgodnie z tymi założeniami powstał żłobek Białystok, który wspiera dzieci w prawidłowym, a jednocześnie radosnym rozwoju zapewniając im bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. 

MiniMontessori to niepubliczna monitorowana placówka mieszcząca się w Dolinie Cisów  – nowo wybudowanym osiedlu na granicy Wasilkowa i Białegostoku.  Posiada doskonałe warunki lokalowe – przestronne i nowocześnie urządzone sale dostosowane są odpowiednio do potrzeb maluszków w dwóch lokalizacjach w odległości kilku bloków od siebie , obie na tym samym osiedlu . Starannie zaprojektowana przestrzeń uwzględniająca założenia metody Montessori sprawia, że Twoje dziecko ma tu możliwość swobodnego poznawania świata.

Pracujemy w kameralnych grupach w ciepłej, domowej atmosferze przy wsparciu wspaniałych, doświadczonych i wykwalifikowanych opiekunów.  W myśl zasady „pomóż mi zrobić to samodzielnie” – nie wyręczamy dziecka, lecz wspieramy jego działania tak, aby było przekonane, że samo poznaje, odkrywa i zdobywa doświadczenie w otaczającym go świecie.

Maria Montessori mówiła, że to nie dziecko jest kształtowane przez dorosłych, ale każdy człowiek jest ukształtowany przez dziecko, którym kiedyś był. Od tego jak dziecko się rozwija, czego doświadcza, jak jest motywowane i wspierane zależeć będzie całe jego przyszłe życie. Najmłodsze lata życia dziecka stanowią bazę dla jego przyszłego rozwoju, dlatego tak ważne jest w jakiej atmosferze będzie mogło rozwijać i kształtować swój potencjał. Zapewniamy, że MiniMontessori to idealne miejsce dla Twego Maluszka. Tutaj dzieciństwo jest czasem spokojnego wzrastania.

Zapraszamy!